22.07.2019 10:29

Gazeteciler Derneği Başkanına saldırı!

Gazetecilere yönelik saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Bu kez Gazeteciler Derneği Başkanı görev başında haber yaparken saldırıya uğradı.

 Su altı dalış tüpünün patlamasını haber yaparken Divers Delight yetkillerinin saldırısına uğrayan gazeteci Mesut Bölük, gözünden ciddi şekilde yaralandı. Aynı zamanda Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı da olan Mesut Bölük, hastanesindeki tedavisinin ardından aldığı darp raporu ile birlikte emniyete giderek dalış şirketi ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

Saldırıya uğrayan gazeteci Mesut Bölük, "Bu halkın haber alma özgürlüğüne yapılan bir saldırıdır. Son günlerde gazetecilere yapılan saldırılar artık bardağı taşırdı. Gözümden ciddi biçimde yaralandım. Gerekli hukuki işlemleri başlattık" açıklamasında bulundu.

Odatv'den Murat Sökdü'nün haberine göre; Muğla Gazeteciler Derneği ise yayımladığı mesajda saldırıyı kınayarak, "basın mensuplarına saldırıların artık sona ermesini temenni ediyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz" ifadelerin bulundu.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.