24.10.2023 15:41

Aytemiz'den Cumhuriyet Işığının Simgeleştiği 100. Yıl Özel Filmi

Kurulduğundan bu yana Türkiye'nin gelişim yolculuğuna enerji katan Aytemiz, Cumhuriyet'in 100. yılını özel bir filmle kutluyor.

Cumhuriyet tarihinin kilometre taşlarının paylaşıldığı filmde, Cumhuriyet ilkeleri ve değerleri hiç sönmeyen bir mum ışığı ile simgeleştirilirken bu ışığın rehberliğinde geçmişin mirasını geleceğe taşıyan, kadın-erkek, her yaştan ve kesimden Cumhuriyet kahramanları, güçlü karelerle ekranlara taşınıyor. Film aynı zamanda Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘saygı duruşu’ niteliğinde. “Bi’ Kere Cumhuriyet, 100 Yıldır Cumhuriyet, Hep Cumhuriyet!” mesajıyla yayınlanan film, 29 Ekim 1923’te yanan Cumhuriyet ışığının, Türk halkı için her zaman geleceği aydınlatacak bir rehber olduğunun altını tekrar çiziyor.

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının milli mücadele sonrası armağan ettiği Cumhuriyetin, 100 yıldır Türk halkının geleceğine ışık tuttuğunu belirten Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, “Bu yıl Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutluyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Millet olarak 100 yıl içerisinde pek çok başarı elde ettik ve Türkiye’nin ilelebet var olacağını tüm dünyaya gösterdik. Cumhuriyet ışığı bundan sonra da sönmeyecek. Hazırladığımız filmle, Cumhuriyetimizin 100. yılının coşkusunu ve ülkemize duyduğumuz güven ve adanmışlığı paylaşıyoruz. Köklü değerlerimizin rehberliğinde üretmeye, birlikte büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz. Bir ulusa ışık tutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor ve Bi’kere Cumhuriyet, 100 yıldır Cumhuriyet, hep Cumhuriyet diyoruz. 100 yıldır cumhuriyetin ışığıyla aydınlanan bir ülkede, gelecek nesillere bu ışığı taşıyacağımıza söz veriyoruz.” dedi.

Bir odada sakince yanan bir mumun görüntüsüyle başlayan filmde, mum ışığı duvara yansıdıkça oluşan gölgelerde, Cumhuriyetin ilk dönemlerinden çeşitli anlar gözümüzün önünde beliriyor. Duvara yansıyan görüntülerde Cumhuriyet tarihini, bir dünya lideri olan Atatürk’ü ve bu yüz yılda yaşanan önemli gelişmeleri görüyoruz. Filmde ayrıca, Atatürk ilke ve inkılaplarından görsellere de yer verilerek Cumhuriyet tarihinin kilometre taşlarına atıfta bulunuluyor. Filmin müziğinde ise Cumhuriyetin kuruluş döneminde dünyada fark yaratan bestecilerin piyano ve orkestra için yazdığı eserlerden ilham alınarak; Türk beşleri ile İstiklal Marşı’na göndermeler yapılıyor.

Aytemiz’in 29 Ekim filmi, hepimizin gördükçe içimizi ısıtan Cumhuriyet arşivinden özel kareleriyle 100 yıldır ülkemizi aydınlatan Cumhuriyet ışığının, 1923’ten başlayarak bugüne ve geleceğe uzanan gelişim sürecini ekranlara yansıtıyor. Aytemiz’in iletişimde kullandığı “Bi’kere Aytemiz, Hep Aytemiz” mottosu, Cumhuriyete saygı olarak “Bi’kere Cumhuriyet, 100 Yıl Cumhuriyet, Hep Cumhuriyet” şeklinde kullanılıyor.

Cumhuriyet’in 100. yılı için hazırlanan film, Aytemiz’in YouTube kanalından ve sosyal medya hesaplarından izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=Q4h0yTIwIR4

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.