25.06.2024 11:59

Brandverse Awards'da kazananalar belli oldu

Brandverse Awards'da kazananlar 24 Haziran Pazartesi günü Hilton İstanbul Bomonti'de gerçekleşen törenle ödüllerine kavuştu.

Reklam, pazarlama ve pazarlama iletişimi alanlarında üretilen en başarılı işlerin yarıştığı Brandverse Awards’da kazananlar bugün Hilton İstanbul Bomonti’de ödüllerine kavuştu. Deloitte Türkiye’nin uzmanlığıyla katkı sağladığı Brandverse Awards’da başvuran işler WPP Turkey Chief Entertainment Officer/AKQA Istanbul Executive Creative Director Sami Basut’un Jüri Başkanlığında, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyeleri tarafından titizlikle değerlendirildi. 

Geçen yıla göre yüzde 37’lik bir artışla rekor bir başvurunun yapıldığı yarışmada 836 çalışma kısa listeye kalırken jüri değerlendirmesi sonucunda Altın, Gümüş ve Bronz ödüller sahiplerini buldu. 

Brandverse Awards, markaların metaverse ve CGI gibi son dönemde oldukça popüler olan teknolojilerle ürettiği çalışmalarla bu alanlardaki performanslarının da yetkin bir jüri tarafından değerlendirildiği kategorileriyle ilgi çekti. 

Törende, “Sosyal Medya ve Dijital”, “Film”, “Medya”, “Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik” ile ‘’Strateji’’ bölümlerinde 5 Grand Prix de sahiplerine kavuştu. “Sosyal Medya ve Dijital – SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri” bölümünde ise sosyal medyanın en başarılı markaları ödüllendirildi. 

Brandverse Awards bu yıl Reklam ve Pazarlama İletişimi Derneği’nin (REPİD) desteğiyle sektörle buluştu. Reklamverenler Derneği (RVD), Reklamcılar Derneği (RD), İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), Mobil Mecralar Araştırma Pazarlama ve Reklamcılık Derneği (MMA), Açıkhava Reklamcılar Vakfı (ARVAK), Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği (URYAD) ve üyelerinin katılımıyla kurulan ve İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği İDA’nın da üye olduğu REPİD pazarlama ve pazarlama iletişimi sektörünün en kapsayıcı sivil toplum kuruluşu olma özelliği taşıyor. Türkiye’de, küresel standartlara uygun “Sorumlu Reklamcılık Ekosistemi”ni oluşturmak, büyümenin sağlıklı ve organize şekilde sürdürülmesini sağlamak amacıyla kurulan REPİD’in desteği Brandverse Awards’un kapsayıcı yapısının da bir göstergesi oldu…

SSC Sistem’in Medya Sponsorluğunu üstlendiği Brandverse Awards’da, Migros ve Mion “İyi Gelecek Sponsoru“, %100 Müzik, Mey I Diageo ve Züber de “Kutlama Sponsoru” oldular…

Bu yıl deneyimli jüriye WPP Turkey Chief Entertainment Officer/AKQA Istanbul Executive Creative Director Sami Basut Başkanlık yaparken Brandverse  Awards’un 8 ana bölümüne liderlik eden isimlerse şöyle sıralandı:

  • “Sosyal Medya ve Dijital” bölümüne PepsiCo Turkey Marketing Director Didem Namver,
  • “Film” bölümüne Happy People Project Chief Creative Officer Ergin Binyıldız,
  • “Medya” bölümüne Publicis Groupe Türkiye Chief Media Officer Kağan Yıl­dızalp,
  • “PR” bölümüne MPR İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı Meral Saç­kan,
  • “Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik” bölümüne WWF Chief Executive Officer/ Primer Co-Founder Ömür Kula
  • “Strateji” bölümüne Fu­tureBright Founding Partner Akan Ab­dula,
  • “Craft” bölümüne Rabarba Kreatif Ortağı Pemra Ataç Açıktan
  • “Deneyim Tasarımı” bölümüne ise L’Oréal Luxe Turkey Ge­neral Manager Ufuk Batur Jüri Başkanlığı yaptı…

Brandverse Awards’ta bu yıl VML Türkiye’nin, Karaca için gerçekleştir­diği “KARACA APC X ŞEYMA” projesiyle Sos­yal Medya ve Dijital Bölümü’nde Grand Prix alırken, Film Bölümü’nde büyük ödül yine VML Türkiye’nin Boyner için ha­yata geçirdiği “Bi Tanısan Seversin” projesine gitti.

EssenceMediacom Türkiye’nin The Coca-Cola Company için hazırladığı “Coke Studio” kampanyası Medya Bölümü’nde Grand Prix’ye uzaman çalışma oldu.

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bö­lümü’nde Koç Holding, Lörn Creative Agency’nin de destek verdiği “Umutkent – Bir Umut Hikayesi” projesiyle büyük ödülün sahibi oldu.

Sosyal Medya ve Dijital – SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri Bölümü’nde ise başarılı sosyal medya yönetimiyle Baykar Grand Prix aldı. Strateji Bölümü’nde bu yıl Grand Prix’nin sahibi Dimes için hazırladığı “DİMES COOL Lime Özü: Göründüğünden Daha Fazlası” projesiyle Reklamania Creative’in oldu.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.