09.12.2019 16:00

Can Yaman'ın o sözleri Cem Küçük'ü kızdırdı!

Oyuncu Can Yaman'ın verdiği bir röportajda eski partneri Selen Soyder hakkında yaptığı 'libidosu düşük' şeklindeki yakıştırmasına bir tepki de gazeteci Cem Küçük'ten geldi.

Can Yaman'ın verdiği bir röportajda "Başrol çiftinin libidosunun yüksek olması lazım. Son yıllarda işi tutmayan jönlere bak; hepsinin libidosu olmayan partnerleri vardı” açıklaması sosyal medyada olay oldu.

Can Yaman, "Demet biraz snob olsaydı asla uyumlu olamazdık. Mesela “Hangimiz Sevmedik” dizisindeki partnerim Selen Soyder’le bu yüzden problem yaşadım." diyerek eski partnerine de göndermede bulunmuştu...

Libido açıklamasından sonra eleştirilere maruz kalan Can Yaman sessizliğini korurken tartışmaya Cem Küçük de dahil oldu. 

Küçük bugünkü köşesinden kadınlara çağrıda bulunarak, “Bu konuda görev kadınlara düşüyor. Pınar Deniz zaten Can Yaman'la oynamayı reddetmiş. Bazı kadın oyuncular da sosyal medyadan takipten çıkmış. Terbiyesizlik yapan bir erkeğe en iyi cevap böyle verilir. O kişiyi yok sayacaksınız, "medeni ölü" yapacaksınız. Kendilerine ahlaksızlık yapan, "meta", "cinsel obje" olarak gören erkekleri böyle cezalandırırsınız.“ diyerek Can Yaman’a tepki gösterdi.

İşte Cem Küçük'ün ilgili yazısı:

Bu ahlaksızlığa kadınlar dur diyebilir

Can Yaman diye bir oyuncu var. Çok ünlüymüş bu. Hangi dizide neyi oynuyor bilmiyorum bile. Benim kabahatim. Ancak yurt dışında bayağı ünlüymüş. Özellikle İspanya'da. Geçen ay Madrid'e gittim ama müze ve tarihî yerleri gezmekten Yaman'ın şöhretini keşfedememişim. Dedim ya benim hatam...
Bu adam kaç zamandır saçmalayıp duruyordu. Sosyal medyada yaptığı açıklamalar kabul edilebilir gibi değil. Adamda öyle bir öz güven var ki, iki kişinin kendi arasında konuşurken imtina edeceği şeyleri ulu orta söylüyor.
Yaptığı yorumlar kadınları -çok özür dileyerek söylüyorum- "mal" gibi gördüğünü özetlemeye yetiyor. Yakışıklı, ünlü, Batı'daki tabirle "celebrity" olabilirsin. Ancak açıklamalarınla kadınlara bel altı vurursan bu kabul edilemez. Kadınlar ya da erkekler hakkında genelleme laf etmeyi sevmem. Bu yaşımda tecrübe ettiğim şey, iyi insan ve kötü insan vardır. Bu kadar basit.

Kadınların özellikle iş dünyasında tacize uğradığı, "meta" gibi görüldüğü herkesin bildiği bir gerçek. Nitekim Amerika ve Avrupa'da "metoo" hareketiyle başlayan büyük bir dalga var. Placido Domingo'ya hayatı dar ettiler. Bill Cosby içeride. Harvey Weinstein mahkeme sonunda muhtemelen 10 yıl hapis yatacak. Kevin Spacey mavi gökyüzüne eskisi gibi bakamıyor. Woody Allen kitabını yayınlayacak yayınevi bulamıyor. Amerika'da film çekemediği için soluğu Avrupa'da aldı. Roman Polanski zaten kımıldayamıyor. Örnekler çoğaltılabilir...

Dünya çapındaki adamların fişini çeken kadınlar oldu. Can Yaman yukarıda saydığım isimlerin yaptıklarını yapmadı ama dediklerini diyenlere Batı'da nefes bile aldırmıyorlar. Bu konuda görev kadınlara düşüyor. Pınar Deniz zaten Can Yaman'la oynamayı reddetmiş. Bazı kadın oyuncular da sosyal medyadan takipten çıkmış. Terbiyesizlik yapan bir erkeğe en iyi cevap böyle verilir. O kişiyi yok sayacaksınız, "medeni ölü" yapacaksınız. Kendilerine ahlaksızlık yapan, "meta", "cinsel obje" olarak gören erkekleri böyle cezalandırırsınız.
Can Yaman'ın durumu bizde bir gerçeği daha ortaya çıkardı. Bizde ünlü olan herkese "mental" destek şart. İnsanlar bazen konumlarını şaşırabiliyor. "Dünyada en güçlü benim" havasına giriyor. O psikolojik zorluk alınacak destekle aşılır...

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.