25.01.2023 11:58

Dijital Zekâ Q'ya bankacılıkta İyi Fikir Ödülü

Dijital Zekâ Q, CX AWARDS TURKEY-Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri kapsamında En İyi Dijital Müşteri Deneyimi kategorisinde İyi Fikir Ödülü'nün sahibi oldu.

QNB Finansbank’tan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen QNBEYOND Genel Müdür Yardımcısı Derya Düner, Enpara.com, Dijital Köprü ve Dijital Asistan Q gibi birçok yenilikler sayesinde dijitalleşme alanında öncü kurumlardan olmaktan gurur duyduklarını kaydetti.

Dijitalleşme süreçlerinde hep insanı ve deneyimini ana odaklarına aldıklarını aktaran Düner, “Dijital Zeka Q’yu tasarlarken de odağımızda daima müşterinin ihtiyacı ve deneyimi vardı. Bankaların sadece sınırlı bir kitleye sunabildikleri ‘kişiye özel müşteri temsilcisi’ hizmetini tüm müşterilerimize sunma vizyonu ile yola çıktık.

Amacımız müşterilerimizi ‘biricik’ hissettirmekti. Bunu yaparken yapay zeka gibi teknolojileri kullanan Q müşterilerimizin gönlünde hayal ettiğimiz yere oturdu. Müşterilerimizin bu yönde verdiği geri bildirimler ve tabii bu ve benzeri aldığımız ödüller bize doğru yolda olduğumuz gösteriyor ve bizim için çok kıymetli. Teknolojiye olan yatırımlarımız ile müşterilerimize değer katmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dijital Asistan Q, dijital zekâsı sayesinde iyi bir özel müşteri temsilcisi gibi kullanıcılarını yakından tanıyor, onların bankacılık ayak izlerini görerek ihtiyaçları hakkında öngörülerde bulunup tam zamanında zekice öneriler sunuyor. Önemli konularda yaptığı akıllı uyarılarla olası problemlerin önüne geçerek müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin ilk müşteri deneyimi ödülleri olan ve bu yıl 5’incisi düzenlenen CX AWARDS TURKEY 5 yıldır, müşteri deneyiminde başarılı projeler yürüten,Türkiye’nin bankacılıktan, sigortacılığa, finanstan, sağlığa, perakendeden, e-ticarete, enerjiden, turizme kadar birçok öncü sektördeki markaların katılımıyla gerçekleşiyor. Organizasyon Nice Medya tarafından düzenleniyor.

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.