07.09.2021 11:23

Etki Yatırımı Danışma Kurulu'nun iletişim ajansı belli oldu!

Etki Yatırımı Danışma Kurulu'nun iletişim ajansı Marjinal Porter Novelli oldu.

Etki yatırımını Türkiye'de ana akım bir yatırım modeli haline getirmek ve Türkiye'nin bu alanda uluslararası iş birliklerine, modellere ve projelere imza atabilmesini sağlamak hedefiyle, 30 lider kurumun bir araya gelmesiyle kurulan Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK), iletişim çalışmalarını 360 derece iletişim hizmetleri sunan “purpose” ajansı Marjinal Porter Novelli ile yürütecek.

Türkiye'yi etki yatırımı alanında dünya sahnesine taşımak için bir araya gelen 30 lider kurum tarafından kurulan Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK), iletişim çalışmaları için Marjinal Porter Novelli ile anlaştı.
 
Sürdürülebilir kalkınmanın stratejik önem taşıdığı küresel ekonomide, finansal kârlılığın yanı sıra pozitif ve ölçümlenebilir sosyal ve çevresel etki yaratmaya odaklanan etki yatırımlarının önemi her geçen gün artıyor. Buradan yola çıkarak kurulan EYDK, etki yatırımını Türkiye'de ana akım yatırım modeli haline getirmek için çalışmalarına başlıyor. Kamu ve özel sektörün önemli oyuncularını bir araya getirirken, kâr amacı gütmeyen paydaşlarının da desteğiyle büyüyen EYDK; Türkiye'nin girişimci ruhundan, jeopolitik, sosyal ve ekonomik gücünden faydalanıyor.
 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.