08.05.2024 12:03

Geely ve Foretellix otonom otomobil teknolojisi için işbirliği yapıyor

Geely, sürücüsüz araçların geliştirilmesini hızlandırmak amacıyla İsrailli bir oto güvenlik teknolojisi girişimi olan Foretellix ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

İşbirliği, otonom araç (AV) teknolojisinin büyük ölçekte yaygınlaştırılmasının güvenliğini ve hızını arttırmayı amaçlıyor.

İki şirket, Foretellix'in gelişmiş güvenlik platformunu, doğrulama ve onaylama akışları ve gelişmiş simülatörleri de dahil olmak üzere Geely'nin araç geliştirme süreçleriyle entegre etmeyi planlıyor. Bu entegrasyon, Geely'nin sürücüsüz otomobilleri için geliştirme döngüsünün verimliliğini ve etkinliğini artırmak üzere tasarlandı.

Foretellix tarafından sağlanan güvenlik platformu, Geely'nin test araçlarından toplanan sürüş verilerinin analiz edilmesinde önemli bir rol oynayacak. Sanal simülasyonlarda çok sayıda senaryonun tekrarlanmasını sağlayacak ve bu da fiziksel test sürüşlerinin faydalarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak. Bu sürecin Geely'nin otonom araçlarında daha sağlam güvenlik özelliklerine yol açması bekleniyor.

Geely Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı ChuanHai Li ortaklığın önemini vurgulayarak şunları söyledi: "Foretellix ile ortaklığımız Geely'nin güvenlik sorunlarının üstesinden gelme ve AV'leri daha hızlı ticarileştirme arayışında çok önemli olacak."

Bu hamle Foretellix'in geçtiğimiz ay Nvidia ile gerçekleştirdiği ortaklığın ardından geldi. Nvidia ile yapılan işbirliği, otonom araçların geliştirme sürecini otomatikleştirmeye odaklanmış ve Foretellix'in AV geliştirme endüstrisindeki artan etkisini göstermişti.

Geely ve Foretellix arasındaki ortaklık, güvenliği artırmaya ve sürücüsüz araçların ticari olarak kullanılabilirliğine giden yolu hızlandırmaya odaklanarak, otonom sürüş teknolojisinin gelişen ortamına katkıda bulunmaya hazırlanıyor.

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.