12.10.2020 10:53

Getir'de İstanbulkart'la ödeme dönemi başladı!

Deneme aşaması geride kalan işbirliği kapsamında uygulamada İstanbulkart'la ödeme yapılabilecek.

Türk girişimi ve mobil uygulaması Getir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM A.Ş., İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak adına yeni bir işbirliğine imza attı. Buna göre, Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda bulunan NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi kullanılarak, İstanbulkart uygulamaya ödeme yöntemi olarak eklendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, “Getir’i, ‘10 dakikada tüketiciye ürün götürme’ modeliyle, dünyada bir ilki gerçekleştirerek kurduk. DNA’mız itibarıyla bir teknoloji şirketiyiz. Geride bıraktığımız beş yılda pek çok ilke imza atmayı başardık. Bu defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız işbirliği ile hem dünyada hem de ülkemizde ilkleri gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Hem iPhone telefonlarda Apple Pay dışında NFC teknolojisi ile online ödeme alan dünyadaki ilk mobil uygulama unvanını aldık hem de İstanbulkart ile mobil ödeme yapılabilen ilk dijital platform olduk” dedi.

BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Yücel Karadeniz ise işbirliğini, “İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak çözümleri geliştiren teknoloji vizyoneri BELBİM A.Ş. olarak, dijitalleşme vizyonumuz ve finansal teknolojimizle İstanbulkart’ı geleceğe taşıyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız işbirlikleriyle İstanbulkart’ın geçerli olduğu alanları artırarak hızlı, konforlu ve pratik ödeme alternatifleri sunuyoruz. Şimdi de Getir ile yaptığımız işbirliği ile İstanbulkart’ı yalnızca telefona dokundurarak saniyeler içinde ödeme yapabilmek mümkün hale geldi. Bu teknolojiyle ödemeler dünyasına yeni bir soluk getirmenin heyecanını yaşıyoruz. Üstelik dünyada ilk kez Iphone telefonlarda Apple Pay dışında NFC teknolojisi ile online ödemeyi gerçekleştiriyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.