26.10.2023 12:37

HP Türkiye'ye yeni genel müdür geldi

HP Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapacak isim belli oldu.

HP Türkiye’de genel müdür koltuğunun sahibi değişti. HP Orta ve Doğu Avrupa Kanal Başkanı olarak atanan Emre Alaman’ın yerine 20 Kasım itibarıyla Serdar Urçar getirildi. Urçar, yeni görevinde kişisel sistemler, baskı, endüstriyel grafik ve 3D baskı sektörlerini yönetmekten sorumlu olacak ve Türkiye’deki ESG faaliyetlerini yönlendirmeye ağırlık verecek.

Daha önce Netaş ve Index Grup’ta yönetici pozisyonlarında bulunan Serdar Urçar; 1997-2016 yılları arasında HP Türkiye’nin faaliyetlerini yönetmiş, ardından da bölge direktörü olarak Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika’daki kanal satışlarının ve KOBİ segmentinin sorumluluğunu üstlenmişti.

HP Doğu Avrupa, Türkiye ve İsrail’den Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Aleksey Voronkov, atamayka ilgili olarak şunları söyledi: “Serdar Urçar son derece deneyimli bir yönetici ve Türkiye’deki BT pazarı hakkında mükemmel bir bilgiye sahip. HP’nin kültürünü ve organizasyonunu çok iyi biliyor; kendisi iş stratejimiz ve sürdürülebilir kalkınma taahhüdümüzün hayata geçirilmesinde güçlü bir elçi olacak.”

Yeni görevi hakkında konuşan Serdar Urçar ise, “Teknoloji sektörü hızla gelişiyor ve ben de hayatlarımızdaki bu dijital dönüşümün bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum. HP’ye yeniden katılmak ve şirketin kendi ülkemdeki operasyonlarına liderlik etmek büyük bir ayrıcalık. Önümüzdeki fırsatlar için çok heyecanlıyım” dedi.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.