08.12.2023 11:38

Nestlé Türkiye'de üst düzey 2 atama gerçekleşti

Genel müdür rolüyle Nespresso Türkiye ve Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi'ne liderlik edecek isimler belli oldu.

188 ülkede faaliyet gösteren İşviçre merkezli gıda şirketi Nestlé’nin Türkiye’deki iki iş biriminde üst düzey atamalar gerçekleşti. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü görevini yürüten Burçin Alev Ekşi Nespresso Türkiye Genel Müdürü olarak atanırken; Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi’nin yeni genel müdürü ise Emre Kılıçal oldu.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlayan Burçin Alev Ekşi, hızlı tüketim sektöründeki geniş tecrübesiyle Nestlé Türkiye’deki kariyerine 2008 yılında başladı. Nestlé Türkiye İçecekler İş Birimi’nde Nescafé markasının yönetiminde farklı pozisyonlarda görev alan Ekşi, aynı zamanda tüketici iletişimi ve pazar içgörüleri müdürü rolünü de iki yıl boyunca üstlendi. 2018’de İçecekler İş Birimi’ne geri dönen ve son dört yıldır Nestlé Kahvaltılık Gevrekler Türkiye Genel Müdürü görevini sürdüren Ekşi, yeni dönemde Nespresso Türkiye’ye liderlik edecek.

Lisans eğitimini Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde, yüksek lisansını ise Galatasaray Üniversitesi’nde pazarlama ve lojistik yönetimi alanında tamamlayan Emre Kılıçal ise iş hayatına 2004 yılında Nestlé Türkiye’de MT (management trainee) olarak başladı. Satış ve pazarlama fonksiyonlarında farklı yöneticilik tecrübelerinin ardından 2013’te İsviçre’deki çikolata ve şekerleme stratejik iş birimine geçiş yapan Kılıçal, ardından Türkiye pazarında satış yönetiminde artan sorumluluklar üstlendi. 2020’den bu yana Nestlé Türkiye Ticaret Geliştirme Ekip Lideri olarak görev alan Kılıçal, yeni dönemde çalışmalarına Nestlé Kahvaltılık Gevrekler Türkiye İş Birimi Genel Müdürü olarak devam edecek.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.