04.05.2023 11:47

Nestlé Waters Türkiye'ye yeni genel müdür eklendi

Şirketin genel müdürlüğünü üstlenecek isim belli oldu.

Nestlé Waters’ın deneyimli isimlerinden Fausto Tazzi, Nestlé Waters Türkiye’nin yeni genel müdürü olarak atandı. Bugüne kadar üst düzey pozisyonlarda çok sayıda görev üstlenen Tazzi, koltuğu Michel Beneventi’den devraldı.

Son beş yıldır Nestlé Waters Vietnam Genel Müdürü olarak görev yapan ve keskin stratejik vizyonu ve yönetim uzmanlığı ile üstlendiği görevlerde önemli başarılara imza atan Fausto Tazzi, sürdürülebilirlikten verimli su yönetimine kadar uzanan global birikimi ile yeni dönemde Nestlé Waters Türkiye’nin yönetiminden sorumlu olacak.

Bocconi Üniversitesi’nde işletme eğitimi alan Fausto Tazzi, profesyonel kariyerine 1992 yılında Duracell Spa firmasında başladı. Daha sonra Danone Fransa’ya bağlı Galbani Spa’da çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev yaptı. 2002 yılı itibarıyla şirketin uluslararası pazarlama müdürü oldu, 2006 yılında ise Nestlé Waters’a katılarak İtalya’da San Pellegrino’nun uluslararası pazarlama müdürlüğü görevini üstlendi. Ardından Nestlé Waters Orta Doğu, Afrika, Asya ve Okyanusya Bölgesi’nde arz talep planlama müdürü ve şirketin Fransa’daki uluslararası iş birimi Perrier’in müdürü olarak görev yaptı.

2018 yılı itibarıyla Nestlé Waters Vietnam’ın genel müdürlüğünü üstlenen Tazzi, uyguladığı stratejilerle zorlu pandemi koşullarında anlamlı bir başarı elde etti. Vietnam Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin de aktif bir üyesi olan deneyimli yönetici, Nestlé Vietnam’ın sürdürülebilirlik şampiyonu oldu. Su geri kazanımı, plastik nötrlüğü ve sera gazı azaltımı alanlarında şirketin önemli kazanımlar sağlamasına öncülük etti.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.