04.05.2023 11:51

Pfizer Türkiye Ülke Başkanlığına yeni isim geldi

Pfizer Türkiye'de üst düzey bir atama gerçekleşti. Şirketin yeni ülke başkanı, Pfizer ailesine 2007 yılında proje yöneticisi olarak katılan Metin Hullu oldu.

Hullu, öncesinde Pfizer İsrail Ülke Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Metin Hullu, yüksek lisansını New York Columbia Üniversitesi’nde endüstri mühendisliği dalında tamamladı. 2007 – 2012 yılları arasında Pfizer Türkiye’de pazarlama alanında farklı görevlerde çalışmasının ardından 2013 yılında pazara erişim müdürü olarak atanan Hullu, Mayıs 2014 – Aralık 2019 tarihleri arasında ise inflamasyon ve immünoloji kategori liderliğini üstlendi. Aralık 2019 – Şubat 2021 tarih aralığında Pfizer’ın global takımında ticari performans liderliğinden sorumlu olan Metin Hullu, Şubat 2021’den bu yana Pfizer İsrail Ülke Müdürlüğünü yürütüyordu.

Yeni göreviyle beraber gelişen pazarlar liderlik takımına dahil olan Metin Hullu’nun sektörel deneyimi, liderlik yeteneği ve yenilikçi çözümler üretme becerisiyle Türkiye organizasyonuna önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Hullu, yeni göreviyle ilgili şu değerlendirmelerde bulunuyor: “Pfizer, tüm dünyada karşılanmamış sağlık ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler geliştiriyor ve bu amaçla bilim üretiyor. Pfizer Türkiye’nin varlık nedeni ise Türkiye’nin küresel bilim ve bilgi ekosistemiyle bağlantılarını güçlendirmek, Türkiye’nin bilimsel birikimini dünyaya açmak. Bu çerçevede 1957’den beri gerek üretim gerek Ar-Ge gerekse yenilikçi ilaçların ve aşıların hastalara ulaştırılmasının yanı sıra küresel bilgi birikiminin Türkiye’deki yerel temsilcisi olarak konumlanıyoruz. Pfizer’da ‘hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler’ olarak tanımladığımız amacımız için işimizi azimle yapmaya devam ediyoruz. Çalışanlarına ve liderlerine yatırım yapan, aynı zamanda bir lider okulu niteliğindeki Pfizer ailesinin 16 yılı aşkın süredir bir üyesi olmanın, şimdi ise Türkiye ülke başkanı olmanın gururunu yaşıyorum.”

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.