09.09.2021 12:22

Saint-Gobain Türkiye'nin yeni CEO'su Aykut Aydoğan oldu

2000 yılından beri Saint-Gobain Grubu içerisinde çeşitli rollerde yer alan Aykut Aydoğan, Saint-Gobain Türkiye CEO'su olarak atandı.

Aydoğan, bu yeni görevi ile birlikte Saint-Gobain'in Türkiye'de faaliyet gösteren Weber, Rigips ve İzocam firmalarının sorumluluğunu üstlendi.

Saint-Gobain Aşındırıcılar - Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü görevini sürdüren Aykut Aydoğan, 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle Saint-Gobain Türkiye CEO'su olarak atandı. Yeni görevinde, endüstriyel yapı harçları sektörünün önde gelen markası Weber ve alçı ürünleri sektörünün önde gelen markalarından olan Rigips şirketlerinin sorumluluğunu alırken 2006 yılından beri Saint-Gobain Grubu ve Kuveyt Alghanim Grubu ortaklığı ile faaliyetlerini sürdüren İzocam'ın yönetim kurulunda yer alacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun olan Aykut Aydoğan, profesyonel çalışma hayatının ilerleyen yıllarında Koç Üniversitesi'nde Executive MBA programına katılmıştır. Saint-Gobain'deki kariyerine 2000 yılında Weber Türkiye bünyesinde başlamış, pazarlama ve satış alanında görevler almıştır. 2010 yılında Saint-Gobain Aşındırıcılar Türkiye Satış Direktörü olarak atanmış olup ardından 2014'te Ülke Müdürü görevine getirilmiş aşındırıcı malzemeler iş kolunun kurulması ve bölgesel bir üretim üssü hale getirilmesindeki tüm süreçleri başarıyla yönetmiştir. 2018 yılında Saint-Gobain Aşındırıcılar Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü sorumluluğunu alan Aydoğan, son olarak Aşındırıcılar Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Genel Müdürü görevini yürütmüştür. Kendisi evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.