17.11.2023 12:34

Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri 30. kez sahiplerini buldu

Sabancı Vakfı'nın, 30 yıldır genç sanatçıları desteklemek amacıyla düzenlediği Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri sahiplerini buldu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Resim, Heykel ve Geleneksel Türk Sanatları bölümlerinden dereceyle mezun olan 9 öğrenci, toplam 240 Cumhuriyet Altını’nın sahibi oldu. 

Merhum Sakıp Sabancı’nın kariyerlerinin başındaki genç sanatçıları desteklemek amacıyla 1994 yılında başlattığı ve Sabancı Vakfı tarafından kesintisiz sürdürülen “Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri”, 30. kez sahiplerini buldu. 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim, Heykel ve Geleneksel Türk Sanatları bölümlerinden derece ile mezun olan genç sanatçıların ödüllerine kavuştuğu tören İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde gerçekleştirildi. Dereceye giren 9 başarılı öğrenciye toplam 240 Cumhuriyet Altını verilirken, öğrencilere ödüllerini Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Sabancı Tapan ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan takdim etti. 

Ödül alan isimler ise Resim Bölümü’nden Melike Kucur, Berrin Cirit, Utku Eroğlu, Heykel Bölümü’nden Elif Ece Alarcin, Lara Yurtseven, Ufuk Aydın, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nden ise Zeynep Apaydın, Eren Kurt, Elif Zaim oldu. 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.