08.06.2021 10:44

Şişecam'dan yeni yatırım!

Şişecam A.Ş, küresel cam ambalaj sektöründe oluşan fırsatları değerlendirmek için Avrupa pazarında aktif rol alacak yeni fabrikasını açıkladı.

Yeni fabrika, alanında tek olup, Avrupa'nın ilk cam ambalaj tesisi unvanına da sahip olacak. Tesisin 2023 yılı itibarıyla faaliyete başlaması bekleniyor.

Kuruluş, bu yatırım hamlesiyle hem Avrupa'da, hem de Macaristan'da artan cam ambalaj talebini karşılamayı amaçlıyor.

Tesisinin 2025 yılında tam kapasiteye ulaşması bekleniyor. Ayırca tesis yıllık 330 bin ton net üretim kapasitesine sahip.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. tarafından KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimizin Yönetim Kurulu toplantısında küresel cam ambalaj pazarının önemli bir hacmine sahip Avrupa pazarındaki fırsatları değerlendirmek amacı ile iki fırınlı ve yıllık 330 bin ton net üretim kapasiteli, işletme sermayesi gereksinimleri dahil yaklaşık 255 Milyon Euro tutarında Avrupa'daki ilk cam ambalaj fabrikası yatırımının Macaristan'da yapılmasına ve yatırımın gerçekleştirilmesi amacı ile de Macaristan'da %100 hissedarlık ile şirket kurulmasına karar verilmiştir. Avrupa'daki bu ilk cam ambalaj tesis yatırımımızın ilk fırınının 2023 yılında operasyona başlaması ve 2025 yılı itibariyle tesisin tam kapasiteye ulaşması ve gerçekleştirilecek bu cam ambalaj tesisi yatırımı ile hem Macaristan hem de Avrupa'da artan cam ambalaj talebinin karşılanması hedeflenmektedir. Gelişmelerden kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir."

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.