25.10.2023 12:19

Şişecam'dan teknoloji şirketine yatırım

Şişecam, Türk teknoloji şirketi ICRON'a yatırım yapma kararı aldı. Bu, firmanın yazılım teknolojileri alanındaki ilk yatırımı oldu.

Şişecam, daha önce yatırım yapmak üzere niyet mektubu imzaladığı, çok sayıda sektöre operasyonel ve stratejik karar optimizasyonu hizmeti sunan Türk teknoloji şirketi ICRON ile ortaklık konusunda anlaşmaya vardı.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Şişecam, yazılım teknolojileri alanındaki ilk yatırımı olan bu ortaklıkla, yüksek potansiyele sahip ICRON ile birlikte büyümeyi, mevcut faaliyetlerindeki operasyonel mükemmellik ve optimizasyon yaklaşımını bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Anlaşma kapsamında Şişecam ICRON’a başlangıçta yüzde 15,7 ve aşamalı olarak yapılacak yatırımlarla nihai olarak yüzde 33,1 oranında ortaklık sağlayacak. Şişecam ilerleyen dönemde, ICRON’daki toplam payını yüzde 49’a kadar yükseltmesine olanak tanıyacak satın alım opsiyon hakkını da elinde bulunduracak. Anlaşma akabinde rekabet kurulu onay süreçleri ve diğer kapanış işlemlerinin ardından Şişecam - ICRON ortaklık işlemleri tamamlanacak.

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.