10.05.2021 12:25

Telkomsel, Gojek'e 300 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı!

Yeni yatırım ile birlikte Telkomsel'in Gojek'e yaptığı toplam yatırım ise 450 milyon dolara ulaşmış oldu.

Söz konusu 300 milyon dolarlık yatırımın zamanlamasının tesadüf olmadığını da aktaralım. Büyük bir birleşmenin eşiğinde olan Gojek, GoTo isimli yeni bir oluşum için Tokopedia firması ile birleşme konusunda anlaşmaya varmak üzere. Söz konusu birleşme anlaşmasının finansal değerinin 18 milyar dolar seviyelerinde olduğunu da ekleyelim.

300 milyon dolarlık yatırım, Telkomsel'i GoTo'nun doğrudan 8 büyük yatırımcısından biri haline getirecek. 2009 yılında Kevin Aluwi, Michaelangelo Moran ve Nadiem Makarim tarafından Jakarta'da kurulan Gojek, bugüne kadar 12 yatırım aldı.

Crunchbase verilerine göre alınan 300 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Gojek'in bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 5 milyar dolara ulaştığını da ekleyelim. Gojek'in yatırımcıları arasında ise Telkomsel'in haricinde Google, Facebook, PayPal, Visa ve Tencent gibi önemli firmalar da bulunuyor. 

2020 yılının başında Gojek girişiminin değerlemesinin 10 milyar dolar olduğu paylaşılmıştı. Alınan yeni yatırım sonrası şirketin değerlemesi ile ilgili ise herhangi bir bir paylaşılmadı.

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.