07.05.2024 12:08

TRT'nin dijital platformu tabii 1 yaşında

TRT'nin Türk dizilerine yönelik uluslararası talebi karşılamak ve değişen yeni izleme alışkanlıklarına uyum amacıyla hayata geçirdiği uluslararası dijital platformu tabii, 1 yaşına girdi.

TRT’nin yerli ve milli dijital platformu tabii, “Bizi Birleştiren Hikayeler” sloganıyla çıktığı yolculukta aksiyondan romantik komediye, polisiyeden gençlik dizilerine kadar her yaştan her beğeniye yönelik içerikleriyle 1. yılında 4 milyon üyeye ulaşma başarısını gösterdi.

Sosyal medyada da oldukça etkili olan tabii’nin 5 dilde hizmet veren hesapları dünyanın dört bir yanından 7 milyonu aşan takipçileriyle etkileşim kurdu ve yaptığı paylaşımlarla ses getirdi.

TRT Genel Müdürü Sobacı: “tabii’nin kısa sürede elde ettiği başarılar, gelecekteki daha büyük başarıların habercisidir.”
Dev rakiplerinin arasında hızlıca ivme kazanarak izleyiciyle güçlü bir bağ kuran tabii'nin 1. yılı için açıklamada bulunan TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, gelinen aşamaya dikkat çekerek: “Türkiye’nin uluslararası dijital platformu tabii olarak, insanlara güvenli dijital evleri gibi hissettikleri bir ortam sunmak gayesiyle yola çıktık. Bu yolculuğun henüz birinci yılında, 4 milyondan fazla üyeye ulaşmış olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Gücünü hikâyelerimizden alan tabii’de yer alan 30’dan fazla orijinal yapımımız ve 20 bin saati aşkın içeriğimizle, her yaştan ve gruptan insana hitap ediyoruz. Geldiğimiz noktada, uluslararası erişilebilirlik misyonumuz doğrultusunda içeriklerimizi birden fazla dilde yerelleştiriyor; güvenilir, aile dostu ve temiz içeriklerimizle yakında tüm dünyada izlenebilir olmayı hedefliyoruz. Gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki; tabii’nin kısa sürede elde ettiği başarılar, gelecekteki daha büyük başarıların habercisidir.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.