25.10.2023 12:07

Turkcell'e Altın Pusula'dan 3 ödül

Turkcell, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen Altın Pusula Ödülleri'nde üç dalda ödüle layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell, ulusal ve uluslararası alanda kazandığı prestijli ödüllere yenilerini ekledi.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen "Altın Pusula"da 3 ödül birden alan Turkcell, her alanda değer yarattığı projeleriyle dikkati çekti.

Turkcell, "T.Life" iç iletişim tanıtım çalışması ile kurum içi iletişim kategorisinde, "Geleceği Yazan Kadınlar İklim Değişikliği Fikir Maratonu" ile süreklilik/sürdürülebilirlik kategorisinde, "GNÇ SporFest" projesi ile de sponsorluk iletişimi alanında ödül aldı. 

Turkcell, TÜHİD-KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü'nü Geleceği Yazan Kadınlar İklim Fikir Maratonu ile aldı.

Teknolojide kadın istihdamını ve girişimciliği artırmak üzere hayata geçirdiği İklim Fikir Maratonu projesiyle Turkcell, kadınların iklim krizi çözüm süreçlerinde de eşit varlığını destekliyor.

Turkcell, TOBB ve Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle hayata geçirilen projeyle bugüne kadar yaklaşık 3 bine yakın kadının teknoloji ve girişimcilik alanında kapasite geliştirmesi için çeşitli eğitim, seminer ve yarışmalar düzenlendi.

Projenin ilk iki yılında 200'e yakın kadın teknoloji alanında istihdam edildi. Proje 2021 ve 2022'de rotasını kadınların teknoloji girişimciliğindeki kapasitelerini iklim değişikliğine çözüm aramaya yöneltebilecekleri yeni bir versiyona çevirdi.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.