09.10.2019 13:27

Türkiye'nin bugünkü ajandası (9 Ekim 2019)

İşte son 24 saatte dünyada ve Türkiye'de gündeme damga vuran gelişmeleri öğrenmek isteyenler için Medya Takip Merkezi'nin hazırladığı kısa gündem özeti...

 ETKİNLİK TAKVİMİ

»   CNR PROMEXPO
Yer: CNR Expo İstanbul

»   4. ULUSLARARASI KARAYOLLARI KÖPRÜLER VE TÜNELLER İHTİSAS FUARI
Yer: Congresium Ankara - ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı

»   (MODEF EXPO 2019) 42. ULUSLARARASI MOBİLYA VE DEKORASYON FUARI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katılımıyla/Yer: Hikmet Şahin Kültür Parkı Uluslararası Fuar Alanı

TARİHTE BUGÜN

»   ÖNEMLİ GÜNLER - Dünya Posta Günü.

»   OLAYLAR - 1944: Başbakan Şükrü Saracoğlu, Anıtkabir'in temelini attı. / 2006: Google,YouTube'u 1.65 milyar dolara aldığını açıkladı. 

»   DOĞUMLAR - 1930:  Rahmi Koç, Türk iş adamı.

»   VEFATLAR - 1989: Yusuf Atılgan, Türk roman ve öykü yazarı (d. 1921)

ATAMA / TRANSFER / GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

İŞ DÜNYASI

»   ASSAN ALÜMİNYUM - 2002 yılından bu yana Assan Alüminyum çatısı altında başarılı çalışmalarını sürdüren Uğur Bozpınar, satış genel müdür yardımcılığı pozisyonuna atandı.

»   TOFAŞ - Tofaş çatısı altında faaliyet gösteren Fiat’ın Pazarlama Direktörü Özgür Süslü, görevine ek olarak Alfa Romeo ve Jeep Marka Direktörlüğü ile Fer Mas Oto Ticaret AŞ şirket müdürlüğünü yürütecek.

MEDYA DÜNYASI

»   BEST FM - Best FM’de haftaiçi her gün program yapan Adem Metan görevinden ayrıldı.

İŞ BİRLİĞİ / YATIRIM

İŞ DÜNYASI

»   GETİR - Getir, kullanıcılarına daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için 100'üncü depo yatırımını yaptı.

»   DENİZBANK & KAHVE DÜNYASI - Denizbank, Türkiye'nin 36 ilinde hizmet sunan Kahve Dünyası ile cep telefonundan temassız ödeme kolaylığı sağlayan bir iş birliği gerçekleştirdi.

»   EDAŞ - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), abonelerin taleplerini daha sağlıklı ve hızlı biçimde karşılayabilmekamacıyla 50 milyon liralık yatırım ile Merkezi Denetleme Kontrol ve Veri Toplama Sistemi (SCADA) kuracak.

»   E.C.A. & BRANDWORKS İLETİLİM DANIŞMANLIĞI - İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren E.C.A. kurumsal iletişim, lider iletişimi, kurumsal sosyal sorumluluk, proje ve medya iletişimi alanlarında hizmet almak üzere Brandworks İletişim Danışmanlığı ile anlaştı.

»   ÇİÇEKSEPETİ & EXCEL İELTİŞİM VE ALGI YÖNETİMİ - TİTRİFİKİR - GOZONE - Online hediye sitesi ÇiçekSepeti.com, ajanslarını seçti. İletişim çalışmaları Excel İletişim ve Algı Yönetimi’ne, reklam çalışmalarını Titrifikir’e, medya planlama kısmı ise GoZone’a emanet olacak.

MEDYA DÜNYASI

»   RTÜK & TÜRKİYE SPASTİK ÇOCUKLAR VAKFI - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın işbirliğinde yürüme etkinliği düzenlendi. 

»   OYA PARDAK PR - Gazeteci Oya Pardak kendi ismini taşıyan “Oya Pardak PR” isimli halkla ilişkiler firması kurdu.

ÖDÜL / BAŞARI

İŞ DÜNYASI

»   BUDERUS - Buderus, sponsorluğunu üstlendiği “Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması” projesiyle “Canlı Etkinlik” kategorisi altında “Topluluk Etkinliği” bölümünde “Altın Stevie” ödülüne layık görüldü.

»   KORDSA - Tayland’da Thai Indo Kordsa şirketiyle faaliyetlerini yürüten güçlendirme lideri Kordsa, onuncu kez “Mükemmel İşçi–İşveren İlişkileri ve Refah Düzeyi” ödülünü aldı. Ülkede faaliyet gösteren şirketleri işçi – işveren ilişkileri ve çalışan refah düzeyi açısından değerlendiren ödül, Tayland Çalışma Bakanlığı tarafından veriliyor.

MEDYA DÜNYASI

»   İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ (İGC) - Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından düzenlenen Basın Özgürlüğü Ödülü'nün bu yılki sahibi Gazeteci Ünsal Ünlü oldu.

»   TELE 1 TV - Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen "Emre Madran Basın Ödülleri" töreninde, TELE 1 TV Ankara Temsilcisi İsmail Dükel Atatürk Orman Çiftliği haberlerinden dolayı ödüle layık görüldü.

VEFAT

»   HÜRRİYET GAZETESİ - Uzun yıllar Hürriyet Gazetesi'nde çalışan gazeteci Oktay Şengüler, (75) vefat etti.

DİĞER

»   NAZLI ILICAK & AHMET ALTAN - Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden yargılanmalarına başlanan gazeteci Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın tahliye talepleri reddedilirken, Mehmet Altan'ın yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı.

»   TÜRKİYE GAZETECİLER SENDİKASI (TGS) - Türkiye Gazeteciler Sendikası 22. Olağan Genel Kurulu, basın kartlarının meslek örgütlerince verilmesi için ortak komisyon kurulması kararı aldı.

»   YENİ MEDYA ve GAZETECİLİK ETİĞİ - Gazeteciler Cemiyeti ve İrlanda Büyükelçiliği “Yeni Medya ve Gazetecilik Etiği” eğitimi düzenledi.Programı kapsamında, Türkiye’nin 7 bölgesinden Ankara’ya gelen 17 genç gazeteci, Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nde bir araya geldi.

»   RADYO ALATURKA - Radyo Alaturka bu hafta itibariyle canlı programlarına başladı.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.