30.10.2023 11:51

UnionPay, ICBC Turkey ile iş birliği anlaşması imzaladı

Dünyanın en büyük kart ödeme sistemlerinden birisi olan UnionPay, ICBC Turkey ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Bu işbirliği sayesinde UnionPay International (UPI) ağındaki tüm kartlar, ICBC Turkey'nin üye işyerleri ve ATM'lerinde QR kod ile yenilikçi temassız ödeme yöntemi ile işlem yapabilecek. ICBC Turkey, bu alanda Türkiye'de bireysel banka kartı ve bireysel kredi kartı çıkaran ilk kuruluş olacak.

ICBC Turkey ve yenilikçi ürünler aracılığıyla dijital dönüşümündeki başarısını artıran UnionPay arasında İstanbul'da imzalanan anlaşma ile hem yerel işletmeler hem de Türkiye'ye gelen turistler için yeni avantajların kapısı aralanıyor. UnionPay üyelerine ait 9 milyardan fazla kart artık fiziksel olarak ICBC Turkey üye işyerlerinde QR kod ile kabul edilecek. Ayrıca ICBC Turkey, Türk Lirası, ABD Doları ve Çin Yuanı olmak üzere 3 para birimi seçeneği ile Türkiye'de ilk bireysel banka kartı ve bireysel kredi kartı çıkaran kuruluş olacak.

2015 yılından bu yana sektöre ve Türk ekonomisine değer katan ICBC Turkey, dijital ödeme sistemleri ve para transferleri alanında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu son işbirliği ile Çin ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlayack ICBC Turkey'nin müşterileri, dünyanın en büyük kart ödeme sistemlerinden biri olan UnionPay'in sunduğu kesintisiz ödeme deneyiminden faydalanacak.

Çin dışında da genişleyerek küresel pazarda güçlü bir yer edinen UnionPay, küresel ödeme sistemi pazarındaki çeşitli ihtiyaçlara çözümler sunmasıyla öne çıkıyor. Çin'den Türkiye'ye gelen turist sayısının artmasının beklendiği bu dönemde, yeni kart ürününün perakende sektöründe kullanımının artması ve yeni gelir fırsatları yaratması hedefleniyor.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.