02.02.2024 11:48

Vepara'da üst düzey atama gerçekleşti

Vepara, şirketin sektördeki konumunu güçlendirme ve stratejik planlarını ileri taşıma hedefleri doğrultusunda, finans sektörünün duayenlerinden Sarper Özten'i yönetim kuruluna dahil ettiğini duyurdu.

1997-2007 yılları arasında QNB Finansinvest’te Genel Müdür, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Sarper Özten, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde (TSPB) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
INFO Yatırım Menkul Değerler, Sardes Factoring, Pergo Corporate Finance gibi kuruluşlardaki kurul üyeliklerinin yanı sıra, Fibabanka’nın da kuruluşunda yer alan Özten, 2023 yılında “Yılın Yükselen Fintech Şirketi” ödülünü alan Vepara’nın Yönetim Kuruluna dahil oldu.

Geleneksel finansta kuralların Vepara gibi fintek öncülerinin çabalarıyla değiştiğine dikkat çeken Vepara Yönetim Kurulu Üyesi Sarper Özten, “Özellikle üye işyerlerine sunduğu online ve fiziksel ödeme alma çözümleriyle ekonomide dijitalleşmeyi hızlandıran Vepara’nın yetenekli ekibi ve başarılı kurucu kadrosuyla hem şirketin hem de sektörün geleceğine birlikte yön vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.