12.10.2020 09:14

Volvo, Green Finance Framework oluşumunu hayata geçiriyor

Volvo Cars, yeşil tahviller çıkararak yahut yeşil krediler alarak argümanlı iklim planını ve elektrifikasyon stratejisini finanse etmesine imkan tanıyan Green Finance Framework oluşumunu hayata geçiriyor.

Bu oluşum altında toplanan fonlar, iklimle ilgili çalışmalar ve çevresel projeler için ayrılıyor. Green Finance Framework bu projelerin nasıl tanımlandığını, seçildiğini ve yönetildiğini belirleyerek yatırımcılar için şeffaflık sağlıyor.

Şirketin oluşumu, Volvo Cars’ın birinci yeşil tahvilini çıkarmasının yolunu açıyor.

Oluşumun getirisi, yeni elektrikli araba modelleri, yeni araç platformları ve güç-aktarma teknolojilerinin yanı sıra batarya ve elektrikli arabalar için üretim kapasitesi artışını finanse etmek için kullanılacak.

Green Finance Framework, dünyanın önde gelen bağımsız ve araştırmaya dayalı yeşil tahvil oluşum kıymetlendirme kuruluşu Cicero tarafından en yüksek not olan Dark Green ile değerlendirildi.

CEO Håkan Samuelsson yapmış olduğu değerlendirmede: “Volvo Cars, araba sanayisindeki en tezli iklim planlarından birine sahip” dedi ve ekledi: “Green Finance Framework, yatırımcıların Volvo Cars’ın bir elektrikli araba üreticisine dönüşümüne katılma imkanı sunuyor.”

Volvo Cars geçen sene, 2040 yılına kadar iklim açısından nötr hale gelmek üzere tüm operasyonlarına ve eserlerine yönelik karbon emisyonlarını ele alan kapsamlı bir iklim planı hayata geçirdi.

Plan, elektrikliye geçiş konusunu, egzoz gazından yayılan emisyonları ele almanın çok ötesinde bir kapsama sahip. Şirket ayrıyeten tüm üretim süreçleri dahil operasyonların tamamında, tedarik zincirinde ve materyallerin geri dönüşümü ve tekrar kullanımı da dahil olmak üzere karbon emisyonlarıyla çaba edecek.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.