12.10.2021 13:59

YouTube, otomatik canlı yayın altyazılarını duyurdu

Bu değişiklik, şirketin blogunda ayrıntılı olarak açıklandı.

Özellik gelecekte çok daha fazla iyileştirme de alacak. Özelliğin en önemli avantajlarından biri işitme engeli olan kişilerin videoları izlemede daha rahat bir yaklaşım elde edebilecek olması.

Ayrıca dil öğrenen ya da dilini geliştirmek isteyen insanlar için de canlı altyazı özelliği oldukça kullanışlı olacaktır.

Özelliğin aldığı güncellemelerden birinde, canlı otomatik altyazıları yalnızca İngilizce (Japonca, Türkçe ve İspanyolca dahil) yerine 12 dilde daha kullanılabilir hale getirmek yer alıyor. Ardından özelliğin mobil cihazlara uyarlanacak şekilde geliştirilmesi de hedefleniyor. Canlı ve otomatik çeviri altyazıları için genişletilmiş dil desteği önümüzdeki birkaç ay içinde gelecek.

YouTube ayrıca, kullanıcıların mobil cihazlarda altyazılar arasında arama yapma yeteneği de sunacağını duyurdu. Bu özelliği ilk olarak test amacıyla sunacak olan şirket her şeyin yolunda gitmesi durumunda özelliği daha geniş bir sürümle kullanıma sunacak. Böylece izleyiciler videoda izlemek istedikleri yeri altyazı arama şeklinde de bulabilecek.

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.