19.02.2021 11:19

Youtube'da köklü değişiklikler yolda!

YouTube Baş Ürün Sorumlusu Neal Mohan, Shorts adlı TikTok benzeri video formatının kullanımının genişletilmesini planladığını açıkladı.

Youtube Shorts özelliği Aralık ayında Hindistan’da bir test özelliği olarak piyasaya sürüldü. Hintli içerik oluşturucular tarafından yayınlanan Kısalar şu ana kadar dünya çapında 3,5 milyardan fazla günlük görüntüleme elde edecek kadar başarılı oldu.

Formatın beta sürümü Mart ayından itibaren ABD’de de kullanıma sunulacak. Platform ayrıca video bölümlerinin kullanılabilirliğini de genişletiyor.

2020‘de web sitesi, izleyicileri tek bir tıklamayla izlemek istedikleri videonun belirli bölümlerine götürerek gezinmeyi kolaylaştıran bölümler özelliğini kullanıma sunmuştu. YouTube yakında özelliği daha sezgisel hissettirecek ve içerik oluşturucu kendi bölümlerini oluşturup yüklemese bile ilgili videolara otomatik olarak bölümler eklenecek.

YouTube TV, yakın gelecekte abonelere 4K olarak izleme veya çevrimdışı görüntüleme için bir DRV’ye indirme özelliği sunacak. Bu yılın ilerleyen günlerinde YouTube Kids, ebeveynlere çocuklarının izleme tercihlerine belirli videolar ve kanallar eklemenin bir yolunu sunan bir seçenek de dahil olmak üzere yeni ebeveyn araçları başlatacak.

İçerik oluşturuculara para kazanmanın başka bir yolunu sunmak için YouTube, alkış özelliğini 2020‘de bir test özelliği olarak kullanıma sunmuştu. Alkış özelliği de bu yıl daha yaygın bir şekilde kullanıma sunulacak. Twitch içerik oluşturucularının para kazanma yöntemine benzer şekilde, YouTuber’lar da alkış özelliğinde yararlanabilecek.

 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.