24.09.2021 10:42

Amazon'dan teknoloji destekli deneme kabinleri

Amazon'dan teknoloji destekli deneme kabinleri Amazon, fiziksel mağazalarındaki alışveriş deneyimini geliştirecek yeni bir adım hazırlığında.

Amazon, mağaza içi alışveriş deneyimini geliştirmek hedefiyle fiziksel mağazalarındaki deneme kabinlerini teknolojiyle buluşturmayı planlıyor.

The Wall Street Journal tarafından hazırlanan bir rapora göre mağaza ziyaretçileri, akıllı cihazlarından denemek istedikleri ürünlerin karekodlarını okutarak satış görevlilerine ürünleri deneme kabinlerine getirmeleri için anında talepte bulunabilecek. Ayrıca müşteriler, kabinlerdeki dokunmatik tabletler aracılığıyla daha fazla ürün talep edebilecek veya alışveriş geçmişleriyle uyuşan önerilere göz atabilecek.

Amazon’un bu adımı, onu deneme kabinlerini teknolojiyle buluşturan ilk perakende şirketi yapmıyor. Ralph Lauren, 2015 yılında radyo frekansı ile tanımlama teknolojisini devreye almış, mağazalarına müşterilerin farklı beden ve renklerde kıyafetleri denemelerine olanak sağlayan akıllı aynalar yerleştirmişti. American Eagle, UNIQLO, Neiman Marcus ve Topshop gibi markalar da benzer uygulamaları hayata geçirmişti.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.