19.06.2017 10:35

Bitcoin'de şaşırtan değer kaybı!

'Geleceğin kağıt parası' olarak nitelendirilen Bitcoin, yüzde 32 değer kaybederek son dönemin en sert düşüşünü yaşadı. Medya Takip Merkezi (MTM) Bitcoin'in medyadaki yansımalarının nabzını tuttu.

İşte MTM'nin Bitcoin araştırmasının detayları...

Son haftalarda rekor üstüne rekora koşarak kazandığı değer ile yatırımcılarını sevindiren sanal para Bitcoin, 2015’den bu yana en sert düşüşünü yaşayarak yüzde 32 değer kaybetti. Yaşanan gelişme teknoloji ve ekonomi dünyasını şaşırttı.

Sanal para birimleri her geçen gün artıyor

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna herhangi bir aracı olmaksızın doğrudan transfer yapılmasını sağlayan sanal paralar sunduğu kolaylık sebebiyle büyük ilgi görüyor. Dijital dünya genelinde birçok alışveriş, yatırım ve fonlama gibi işlemlerin kolay ve hızlı yapılmasını sağlayan bu paralar arasında en yaygını Bitcoin olsa da, her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Kriptolu paraları “paranın geleceği” olarak adlandıran uzmanlar olduğu gibi, yaşanan dalgalanmalar neticesinde, sanal paraların kendini kanıtlaması için uzun zamana ihtiyaç duyduğu görüşünü ileten uzmanlar da var.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) medya raporuna göre “Bitcoin” Ocak ayından bu yana yazılı, görsel ve internet medyasında 4 bin 739 habere konu oldu. Konu hakkında yaşanan gelişmeler, dalgalanmalar ve yatırımcı beklentileri sıklıkla medyanın yer verdiği konular arasında yer alıyor.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.