25.07.2020 09:35

GBase Dijital ile pandeminin etkileri azaltılacak!

Corona virüs pandemisi etkilerini yavaş yavaş azaltırken, hayatlarımız da normale dönmeye başlıyor.

Corona virüs pandemisi yaşamımızı ve iş hayatımızı oldukça fazla etkiledi. Bu etkilerle birlikte de yeni bir normale giriş yaptık. Bu sürecin etkilerini azaltmak için de Girişimcilik Vakfı ve Toplum Gönüllüleri Vakfı‘ndan yeni bir proje geldi. Google’ın da destekleyile GBase Dijital programı yayınlanıyor!

Pandeminin etkileri üzerine önemli program; GBase Dijital
Corona virüs pandemisi etkilerini yavaş yavaş azaltırken, hayatlarımız da normale dönmeye başlıyor. Tabii bu pandemi sadece sağlığımızı değil, hayatımızı da önemli ölçüde etkiledi. Bu pandeminin negatif etkilerini minimuma indirmek için Google’ın desteklediği, Türkiye Girişimcilik Vakfı ile Toplum Gönüllüleri Vakfı ortaklığında GBase Dijital bütüncül gelişim programı duyuruldu.

GBase Dijital kapsamında pandeminin etkilerinin azaltılmasına yönelik dijital teknolojileri kullanarak eğitimin devamlılığını sağlamak, yenilikçi iş modelleri geliştirmek, virüsün yayılımını önlemeye yönelik kritik öneme sahip sosyal mesafeyi korumak ve evde kalma tedbirlerinin sürdürülebilir bir şekilde uygulanmasını sağlamak hedefleniyor.

Lise, üniversite, yeni mezun ve yüksek lisans öğrencileri ile bu programdaki herkese açık etkinliklerden faydalanmak isteyen kişiler için COVID-19 pandemisi özelinde farkındalık artırıcı ve eğitici faaliyetler hayata geçirilecek. COVID-19 virüsünün yayılımının önlenmesine yönelik: sosyal hasarlara karşı dayanıklılığın artmasına, eğitimin devamlılığına, gençlerin kariyerlerini desteklemeye katkı sağlayacak bir program tasarlandı.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.