25.01.2024 11:08

Seçim Coşkusu Medyayı Sardı!

Adaylık başvuru süreci devam ederken, medya tarafından en çok işlenen konular arasında adayların kimlikleri, projeleri ve deneyimleri öne çıkıyor…

Seçim heyecanının gitgide arttığı bu günlerde ülkemiz, yoğun bir seçim atmosferine doğru yol alıyor. Partilerin aday belirleme sürecinden, seçim vaatlerine kadar birçok konu gündemi meşgul ederken, Medya Takip Merkezi'nin metriklere dayalı kapsamlı medya araştırması, yerel seçimlere dair en çok konuşulan konuları gün yüzüne çıkardı.

Son bir ayda gerek konvansiyonel ve gerekse sosyal medyada yerel seçimlere yönelik haberler, hız kesmeden artarak gündemi belirliyor.

Seçime dair öne çıkan haber konuları ise şöyle: 

·  Aday Listeleri: Seçimin yaklaşmasıyla birlikte, medyanın odak noktalarından biri haline gelen 'Aday Listeleri', özellikle büyükşehir belediye başkan adaylıkları arasında büyük ilgi çekti.

·  Seçim İşbirlikleri: Muhalefet partileri arasındaki ittifaklar önemli bir gündem maddesi olarak karşımıza çıkıyor. Partiler arasındaki işbirlikleri, seçim stratejilerinin belirlenmesinde kritik bir rol oynuyor.

· Seçim Ekonomisi: Bu başlık altında, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı, yerel seçimlerde önemli bir tartışma konusu haline geldi. Muhalefet partileri, ekonomik politikaları eleştirerek seçim vaatlerini öne çıkardı.

· Seçim Güvenliği: Ön planda tutulan bir diğer konu oldu. Yerel seçimlerde, muhalefet partilerinin iktidarın bu konudaki endişelerini dile getirmesiyle, seçim güvenliği meselesi medyada geniş bir şekilde yer aldı.

· Belediyelerin Performans ve Projeleri: Yerel seçim gündeminin önemli bir parçasını oluşturan konulardan biri de bu oldu. Seçim öncesinde, belediyelerin performansı, vaatleri, hizmet kalitesi, yatırımları ve projeleri de medyada geniş bir yer buluyor.

Medyanın İlgi Odağı: Adayların Portreleri…

20 Şubat'ta sona erecek olan adaylık belirleme sürecinde partiler, adaylarını belirleme konusunda büyük çaba sarf ediyor. Adaylık başvuru süreci devam ederken, medya tarafından en çok işlenen konular arasında adayların kimlikleri, projeleri ve deneyimleri öne çıkıyor.

Seçim kampanyalarının hızlanmasıyla birlikte, adayların kampanyalarına dair haber akışının artması bekleniyor.

KamuMetrik Raporları: Yerel Seçimde Bilgilenme ve Değerlendirme Aracı…

Medya Takip Merkezi'nin ölçme servisi KamuMetrik, yerel seçim sürecinde merak edilen tüm belediye, belediye başkanları ve adaylarının sosyal medya performansını geniş bir perspektifle değerlendirmek için güçlü bir araç olarak öne çıkıyor.

Bu kapsamlı raporlar, çeşitli metrikler kullanarak kurumların ve adayların online medyadaki varlıklarını ve etkilerini detaylı bir şekilde analiz ediyor ve stratejik yönetim kararlarını destekleyecek veri odaklı bilgiler sunuyor.  Adaylar bu raporlar ile rekabeti izliyor ve stratejik kararlar verebiliyor.

MTM Medya Takip Merkezi

www.medyatakip.com / +90 212 442 30 00

mtm@medyatakip.com

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.