11.02.2019 09:43

BMW elektrikli scooter pazarına giriyor

BMW elektrikli scooter pazarına girerek, ulaşımdaki elektrikli araç trendine uyum sağlayacak. BMW elektrikli scooter olan yeni X2 City’i tanıttı.

BMW elektrikli scooter X2 City teknik özellikleri
Kalabalık şehirlerde trafiği rahatlatmanın ana yolu olarak bisiklet ve scooter kullanımını artırmak görülüyor. Bunun için birçok yenilikçi şirket de elektrikli scooter ve bisiklet modelleri geliştirerek, sektöre hareketlilik getirmeye çalışıyor. Otomotiv sektörünün devlerinden biri olan BMW da bu trende katıldı. BMW, X2 City isimli elektrikli scooter modelini tanıttı. Çevreci ve rahat bir ulaşım sağlayacak olan bu scooter, şehir içi trafiğine çözüm olabilir.

X2 City’nin teknik özelliklerine baktığımızda ise yağmur veya suya dayanıklı olan, 408 Wh’lik bataryası dikkat çekiyor. 30 km menzile sahip olan bu scooter, saatte 20 km hız yapabiliyor. Sürücü, scooterın pedalına bastığında araç sabit bir hızla ilerliyor. Ayağını pedaldan çektiğinde ise fren yapılıyor ve duruyor.

Trafik düzenlemeleri kapsamında hem bisiklet yollarında hem de caddelerde kullanılabileceği belirtilen scooter, 2400 euro satış fiyatına sahip olacak.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.