26.10.2023 12:49

Mynet, Mediazone tarafından satın alındı

Mynet, satın alımla birlikte Onedio'nun tamamına, Maçkolik'in ise çoğunluk hisselerine sahip olan Mediazone çatısı altına katıldı.

1999 yılına dayanan kuruluşuyla Türkiye’nin ilk Türkçe internet platformu konumunda yer alan Mynet, finansal detayları basınla paylaşılmayan bir anlaşma ile Mediazone tarafından satın alındı.

Sosyal içerik platformu Onedio'nun yanında spor dallarıyla ilgili güncel gelişme ve haberleri derleyen Maçkolik'in çoğunluk hissesini geçtiğimiz aylarda satın alan Mediazone, çatısı altında faaliyet gösteren medya, spor ve eğlence şirketlerinin arasına Mynet'in de adını yazdırdı.

Türkiye'nin en büyük dijital medya şirketi olma vizyonuyla İstanbul Portföy tarafından kurulan Mediazone, Mynet ile imzaladığı satın alım anlaşaması kapsamında Mynet Medya ile Mynet'in web oyunları kısmının yönetimini üstlenecek. Medya güçlerini birleştiren ikili, dijital medya alanına yenilik ve değer katmayı hedefliyor. 

Mynet'in web oyunları diye belirtmemiz gerekiyor çünkü Mynet’in mobil ve Facebook oyunlarının sahibi konumunda yer alan Mynet Games ile eğitim altyapısını sağlayan LMS ve Eğitim SaaS şirketi Vidobu satın almanın dışında tutuldu. Anlaşmanın dışında kalan Mynet Games'in ismi bundan sonra Vuvy olacak.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.